neděle, 14 květen 2023 18:47

Aktuální polohy spojů MAD Děčín

Informace pro cestující

 

 

V dnešní době mají cestující několik možností, jak zjistit odjezd autobusového spoje. Na webové stránce https://doprava.dpmdas.cz/ je možné zjistit nejen aktuální jízda autobusu, ale i aktuální polohu zastávek. Toto je důležité z důvodu neustálých výluk, kdy dochází k omezení MAD Děčín v podobě odklonu a přemístění zastávek. Příkladem je v dnešní době výluka na Starém Městě, kde cestující zjistí obsluhované zastávky, objízdnou trasu spoje a rovněž je vidět, kde se aktuálně autobus nachází.

 

 

Od března 2022 mají cestující také možnost aktuálního odjezdu v podobě odjezdového tabla

 

  • On – line odjezdové tablo, které je možné načíst na každém jízdním řádu v podobě OR kódu v pravém horním rohu staničního jízdního řádu. Při načtení tohoto kódu pomocí fotoaparátu v telefonu, nebo aplikace pro čtení QR kódu, se zobrazí odkaz na dané stanoviště a zobrazí on-line odjezdové tablo, které Vám poskytne informaci o odjezdu autobusu.

 

  • Při náhledu na odjezdové tablo můžete zjistit všechny linky, které ze stejného stanoviště odjíždějí. Směr, který zobrazuje konečnou zastávku daného spoje, dále informaci, zda spoj obsluhuje nácestnou zastávku, jako jsou zastávky Horní Oldřichov, 28. října, Kotva, Kaufland, Pivovar atd. Jestliže je zastávka, která má více stanovišť – Hlavní nádraží, Autobusové nádraží, U zámečku, Jalůvčí rozcestí zobrazí i číslo stanoviště. Hlavní součástí odjezdového tabla je on-line odjezd spoje, který se zobrazuje v pravé části panelu.

 

  • Ve spodním řádku se zobrazuje text, kterým lze informovat cestující. Tato informace muže být na každém stanovišti jiná, vše je připraveno jak dle obsluhujících linek MAD Děčín, nebo k jednotlivým zastávkám.

 

  • Texty jsou zobrazovány v české a anglické verzi

 

Odkaz: https://doprava.dpmdas.cz/ 

           https://tabla.dpmdas.cz/